Potrzebujesz szybko oferty cenowej?

Zadzwoń do naszego zespołu ds. ofert cenowych +48 605 671 771 lub wypełnij formularz a nasi specjaliści odzwonią do 10 min*

*dział obsługi klienta jest czynny od Poniedzałku do Piątku w godzinach 8-18


* pola są wymagane

Rzeczoznawca Majątkowy Opole

Rzeczoznawca majątkowy Opole – gdzie pracuje?

W przypadku miast znajdujących się w skupisku wielu ośrodków w stosunkowo małej odległości, występowanie biur rzeczoznawców majątkowych jest znacznie rzadsze niż, na przykład, w Warszawie. Przykładem takiej sytuacji jest Opole, na terenie którego znajduje się kilka siedzib specjalistów zajmujących się wyliczaniem wartości nieruchomości różnego typu. Ich biura usytuowane zostały zarówno na Starym Mieście i w Śródmieściu, jak i na Osiedlu Chabrów, Malinka, Medyk oraz Armii Krajowej. Duże rozrzucenie siedzib rzeczoznawców majątkowych Opole pozwala na dobranie właściwego specjalisty bez konieczności udawania się w dalekie rejony miasta. Ilość biur jest również wystarczająca, aby znaleźć osobę, która najlepiej pasuje do zlecenia danego klienta.

Metody, spośród których może wybierać rzeczoznawca majątkowy Opole.

Rzeczoznawcy majątkowemu Opole przysługuje możliwość wyboru najodpowiedniejszej metody w danym przypadku. Decyzja ta powinna zostać podjęta w oparciu o typ wycenianej nieruchomości oraz całą charakterystykę sprawy. Bardzo ważny jest też cel przeprowadzenia czynności, od którego również może zależeć zastosowana metoda. Jednak nie we wszystkich przypadkach rzeczoznawcy majątkowemu Opole przysługuje możliwość wyboru dowolnego podejścia. W niektórych sytuacjach jest ono odgórnie określone i nie należy go zmieniać, jeśli ekspertyza ma zostać wykonana poprawnie i zgodnie z obowiązującym prawem.

Jedną z najczęściej stosowanych metod jest podejście porównawcze. Jak sama nazwa mówi, polega ono na zestawianiu kilku podobnych nieruchomości, których cena jest już znana. Zgodnie z przyjętymi normami musi ich być co najmniej trzy. Są one wybierane na podstawie aktów notarialnych przechowywanych w lokalnym urzędzie, do których wgląd ma każdy uprawniony rzeczoznawca majątkowy Opole. Po skompletowaniu takiego zestawu nieruchomości jest możliwe porównanie ich cen i wyliczenie wartości przedmiotu prowadzonych czynności z uwzględnieniem stopnia jego eksploatacji. Jest to metoda bardzo szybka, ponieważ nie wymaga liczenia wszystkich elementów składowych nieruchomości i bazuje na informacjach, które uprzednio ktoś już skompletował.

Oprócz podejścia dochodowego podczas przeprowadzania wyceny nieruchomości rzeczoznawca majątkowy Opole wykorzystuje również metodę dochodową. Jest ona stosowana głównie w przypadku, gdy zlecenie dotyczy przedsiębiorstwa lub innej nieruchomości generującej dochód. Wówczas do wartości samego budynku, działki i jego wyposażenia, dolicza się również środki finansowe, jakie wytwarza w określonym czasie. Jest to metoda znacznie bardziej dokładna niż podejście porównawcze stosowane w przypadku przedsiębiorstw lub lokali usługowych, ponieważ uwzględnia zdolność obiektu do generowania dochodu, która może być bardzo różna nawet dla nieruchomości praktycznie się od siebie nieróżniących.

Wyróżnia się jeszcze dwa podejścia stosowane podczas przeprowadzania wycen nieruchomości przez rzeczoznawców majątkowych Opole. Jednym z nich jest metoda kosztowa, określająca kwotę, jaką należy przeznaczyć na otworzenie danego obiektu z uwzględnieniem stopnia jego eksploatacji i obecnych cen rynkowych wszystkich niezbędnych materiałów. Kolejną metodą jest podejście mieszane, polegające na uwzględnieniu wszystkich najważniejszych cech obiektu w sytuacji, gdy nie można zastosować innego sposobu. Zawiera ono elementy innych podejść, jednak budzi wątpliwości podczas ustalania wartości rynkowej obiektu. Z tego powodu jest stosowane najrzadziej, jedynie w skrajnych sytuacjach, w których inne metody nie będą wystarczające.

Ogólna ocena
[Łącznie: 6525 Średnia: 4.4]