Potrzebujesz szybko oferty cenowej?

Zadzwoń do naszego zespołu ds. ofert cenowych +48 605 671 771 lub wypełnij formularz a nasi specjaliści odzwonią do 10 min*

*dział obsługi klienta jest czynny od Poniedzałku do Piątku w godzinach 8-18


* pola są wymagane

Wycena maszyn i urządzeń w większości przypadków przeprowadzana jest na potrzeby indywidualnych klientów. Dotyczy ona stanu technicznego sprzętu oraz uszkodzeń, powstałych podczas ich pracy. Podczas wykonywania ekspertyzy ważne jest dokładnie zidentyfikowanie przedmiotu wyceny w oparciu o dostępne dokumenty oraz weryfikacja obiektu podczas jego działania. W przypadku widocznych niesprawności, rzeczoznawca powinien uwzględnić je w ostatecznej wycenie maszyn i urządzeń.

Wartość bazowa sprzętu potwierdzana jest na podstawie aktualnych notowań rynkowych oraz konsultacji z jego dystrybutorami lub producentami. Do rzeczoznawcy należy również wybór odpowiedniego podejścia stosowanego w danym przypadku. Najczęściej jest to metoda porównawcza, polegająca na zestawieniu kilku podobnych obiektów i analizie transakcji, w których brały udział. Jednak, gdy w przypadku danej wyceny maszyn i urządzeń nie występuje sprzęt dokładnie spełniający wszystkie wymagania, konieczne jest dokonanie odpowiednich korekt w uzyskanej kwocie. Niezależnie od metody, podczas wyceny maszyn i urządzeń powinien on zwrócić uwagę na konstrukcję i przeznaczenie obiektu, jego stan techniczny i stopień eksploatacji, ewentualne naprawy oraz widoczne uszkodzenia i niesprawności wymagające usunięcia.

Podczas wyceny maszyn i urządzeń konieczne jest również określenie stopnia utraty wartości spowodowanego przyczynami fizycznymi i funkcjonalnymi. Najczęściej są to spadki związane z pojawieniem się nowych modeli na rynku lub eksploatacją i upływem lat. Na obniżenie wartości sprzętu może również wpływać sytuacja ekonomiczna warunkująca zapotrzebowanie na dany produkt. Podczas wyceny maszyn i urządzeń każda z tych przyczyn jest rozpatrywana oddzielnie i podlega osobnemu wpisowi do ostatecznego dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie ekspertyzy.

Ogólna ocena
[Łącznie: 6405 Średnia: 4.4]