Potrzebujesz szybko oferty cenowej?

Zadzwoń do naszego zespołu ds. ofert cenowych +48 605 671 771 lub wypełnij formularz a nasi specjaliści odzwonią do 10 min*

*dział obsługi klienta jest czynny od Poniedzałku do Piątku w godzinach 8-18


* pola są wymagane

Rzeczoznawca Szczecin w większości przypadków pracuje na zlecenie osób prywatnych i firm

Rzeczoznawca Szczecin w większości przypadków pracuje na zlecenie osób prywatnych i firm, ale zdarzają się sytuacje, gdy konieczne jest sporządzenie operatu szacunkowego na potrzebę procesu sądowego. Podczas wykonywania ekspertyzy specjalista ma obowiązek określić wartość, na podstawie której zostanie określona ostateczna cena nieruchomości. Przeważnie jest to najprawdopodobniejsza kwota możliwa do uzyskania podczas sprzedaży obiektu w danym momencie. Wyznacza się ją na podstawie obserwacji przemian zachodzących na rynku dotyczącym przedmiotu wyceny. Rzeczoznawca Szczecin może także określić wartość odtworzeniową, w przypadku majątków, które w aktualnej formie nie mogą brać udziału w transakcjach. Jest to kwota, jaką należy przeznaczyć, by uzyskać konkretny stan danego obiektu.

Rzeczoznawca Szczecin sporządza operat szacunkowy w różnych celach, dokładnie określonych przez zleceniodawcę. Najczęściej są to operacje związane z kupnem, sprzedażą lub uzyskaniem należnego odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej. Opinia biegłego jest również istotna podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny. Zdarza się również, że rzeczoznawca Szczecin sporządza swoją ekspertyzę na potrzeby zabezpieczenia środków już wypłaconych przez bank. Istnieje także możliwość przeprowadzenia czynności w celach informacyjnych na zlecenie właściciela, który musi podjąć ważną decyzję związaną z dalszymi inwestycjami.

W zakresie kompetencji rzeczoznawcy Szczecin leży wycena zarówno obiektów mieszkalnych, jak i przedsiębiorstw lub lokali pełniących inne funkcje. Wyróżnia się: nieruchomości komercyjne, na terenie których są świadczone usługi; kapitałowe, mające przynieść zysk po upływie odpowiednio długiego czasu; spekulacyjne, przynoszące dochód ze sprzedaży w niedalekiej przyszłości od momentu kupna; rolne, na terenie których prowadzi się produkcję roślinną i zwierzęcą oraz rekreacyjne i wypoczynkowe, na przykład hotele. Rzeczoznawca Szczecin może również dokonać wyceny obiektów użytku publicznego. Pracuje on na terenie wszystkich dzielnic, takich, jak Prawobrzeże, Śródmieście, Zachód i Północ.

Ogólna ocena
[Łącznie: 6399 Średnia: 4.4]