Potrzebujesz szybko oferty cenowej?

Zadzwoń do naszego zespołu ds. ofert cenowych +48 605 671 771 lub wypełnij formularz a nasi specjaliści odzwonią do 10 min*

*dział obsługi klienta jest czynny od Poniedzałku do Piątku w godzinach 8-18


* pola są wymagane

Wyceną wszelkich nieruchomości, ale również obiektów takich, jak samochody lub maszyny i urządzenia przemysłowe w stolicy województwa małopolskiego zajmuje się rzeczoznawca Kraków. Działa on na terenie następujących dzielnic: Nowa Huta, Pogórze, Bieżanów-Prokocim, Prądnik Czerwony, Bronowice, Dębniki, Podgórze Duchackie oraz Łagiewniki. Wszystkie jego działania muszą mieścić się w granicach prawa i być zgodne z ogólnie przyjętą etyką zawodową. Do rzeczoznawcy Kraków należy również wybór odpowiedniej metody, z jaką zostanie przeprowadzona dana ekspertyza. Najczęściej stosowanym sposobem w przypadku mieszkań, gruntów lub domów jest podejście porównawcze, polegające na zestawieniu co najmniej trzech podobnych nieruchomości, znajdujących się w niedalekiej odległości i biorących udział w tych samych transakcjach na przestrzeni maksymalnie dwóch lat. Czasami bywa to niestety trudne, zwłaszcza, gdy brakuje niezbędnych dokumentów poświadczający taki stan rzeczy. W niektórych przypadkach rzeczoznawca Kraków nie może samodzielnie wybrać metody, ponieważ jest ona narzucona przez obowiązujące przepisy.

Wycena nieruchomości sporządzana jest w różnych celach. Najczęściej jednak dotyczy ubezpieczeń, transakcji kupna lub sprzedaży oraz jest przydatna podczas ubiegania się klienta o kredyt hipoteczny. Ekspertyza rzeczoznawcy Kraków może również ułatwić określenie stawki należnej właścicielowi w przypadku wynajmu. Wycena nieruchomości jest również często zlecana przez instytucje takie, jak sądy lub banki, w przypadku postępowań lub zabezpieczenia kredytu.

Rzeczoznawca Kraków działa w kilkunastu punktach na terenie większej części miasta. Dzięki dużej konkurencji, przewidywane ceny usług są znacznie niższe niż w mniejszych miejscowościach. Jednak podczas wyboru odpowiedniego biura rzeczoznawców Kraków, należy pamietać o tym, ze cenniki dostępne na stronach internetowych są zaledwie hipotezą pomagającą klientowi zorientować się w prawdopodobnym zakresie kosztów.

Ogólna ocena
[Łącznie: 6332 Średnia: 4.4]