Potrzebujesz szybko oferty cenowej?

Zadzwoń do naszego zespołu ds. ofert cenowych +48 605 671 771 lub wypełnij formularz a nasi specjaliści odzwonią do 10 min*

*dział obsługi klienta jest czynny od Poniedzałku do Piątku w godzinach 8-18


* pola są wymagane

Szacowanie wartości danej nieruchomości lub majątku ruchomego wiąże się ze szczegółową znajomością praw, oraz obowiązujących cen. Rzeczoznawca Częstochowa podczas wykonywania czynności musi postępować według logicznego schematu, który pozwala na odpowiednią analizę zgromadzonych danych. Jednak oszacowana wartość jest tylko hipotezą wypracowaną na podstawie obserwacji zachodzących procesów rynkowych i aktualnego popytu. W zależności od ciągłych zmian gospodarczych lub obecnej sytuacji handlowej, cena obiektu ustalona przez rzeczoznawcę Częstochowa może ulegać wahaniom.

Głównym zadaniem specjalisty jest wycena nieruchomości zgodnie z obowiązującym prawem i etyką zawodową, w sposób uznany przez niego za najbardziej odpowiedni w konkretnym przypadku. Rzeczoznawca Częstochowa powinien także orientować się w bieżącej sytuacji rynkowej lokalnej, krajowej i międzynarodowej oraz regularnie aktualizować i uzupełniać swoją wiedzę. Aby uniknąć błędu, który może na ostateczną wartość wycenianego obiektu, rzeczoznawca Częstochowa musi działać według ściśle określonych procedur i prawidłowo je interpretować. Do jego zadań należy również wybranie konkretnego sposobu, w jaki dojdzie do wyceny. Swoje usługi świadczy głównie w dzielnicach: Śródmieście, Stare Miasto, Tysiąclecie, Podjasnogórska, Trzech Wieszczów, Stradom, Ostatni Grosz oraz Błeszno.
Najczęściej wybieraną metodą prowadzenia czynności dotyczących nieruchomości jest podejście porównawcze. Polega ono na zestawienie co najmniej trzech podobnych obiektów znajdujących się na tym samym terenie i biorących udział w takich samych transakcjach. Jednak zdarza się, że rzeczoznawca Częstochowa nie ma dostępu do dokumentów potwierdzających zgodność wybranych nieruchomości z jego zleceniem. W takim przypadku konieczna jest wycena obiektu na podstawie obserwacji wszelkich zmian w bieżącej sytuacji rynkowej i popycie na dany typ lokalu, budynku lub gruntu. Zatem rzeczoznawca Częstochowa powinien cechować się rozległą wiedzą i zdolnością poprawnej analizy i interpretacji zdobytych informacji.

 

Ogólna ocena
[Łącznie: 6502 Średnia: 4.4]